Рак простати

Рак передміхурової залози — це злоякісна пухлина, яка виникає і розвивається в залізистих тканинах органу. Найчастіше вона локалізується в периферичних відділах простати, в 20-30% випадків — в перехідній зоні, в 5-10% випадків — сполучній тканині. Ця пухлина схильна до метастазування — поширюється в організмі, вражаючи інші тканини і органи. Ризик раку простати збільшується з віком. Статистика свідчить, що лікування раку передміхурової залози найчастіше потребують після досягнення 50-60 років.

Запущене захворювання викликає передчасну смерть. У Європі смертність від раку простати займає 2-е місце серед злоякісних новоутворень. Серед усіх видів найбільш поширена ацинарна аденокарцинома (близько 95% хворих), яка формується з клітин залозистого епітелію.

Перед тим, як перейти в злоякісну форму, захворювання має передракову стадію. Тому своєчасна діагностика раку передміхурової залози у чоловіків дає можливість своєчасно почати лікування і зупинити прогресування пухлини. На початкових стадіях вона росте відносно повільно, і на лікування ще залишається достатньо часу. Отже, кожному чоловікові після досягнення 40-річного віку потрібно щорічно проходити діагностику раку передміхурової залози. Виявлення захворювання на початковій стадії дає високі шанси на повне одужання, збереження життя і працездатності.

Стадії раку простати

Лікування раку простати залежить від того, на якій стадії діагностована хвороба. Всього стадій раку простати 4: 1 — найлегша, 4 — найважча.

  1. Пухлина невеликого розміру, не виявляється під час ректального огляду та УЗД, але виявляється під час біопсії. Або виявляється в ході досліджень, але охоплює менше половини простати.
  2. Пухлина може бути виявлена пальпацією при ректальному огляді або на ТРУЗІ.
  3. Пухлина поширюється за межі залози, найчастіше проростає в насінні бульбашки.
  4. Пухлина дає множинні метастази в органи малого тазу і інші частини тіла.

Наслідки і ускладнення раку простати

Після успішного лікування захворювання можливі ускладнення з боку сусідніх органів — кишківника, сечовивідних шляхів. Однак відсутність лікування гарантовано призводить до летального результату, так що вибирати не доводиться. Після того, як ракові клітини зникли, хворому регулярно потрібно проходити діагностику і здавати аналіз на рак простати, оскільки захворювання може дати рецидив.

Симптоми раку простати

Загальні симптоми раку простати у чоловіків такі ж, як ознаки інших урологічних захворювань:

  • часте сечовипускання;
  • больовий синдром. Залежно від локалізації пухлини біль віддає в промежину і низ живота;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура, необхідність тужитися, щоб випорожнитися;
  • утруднення під час сечовипускання: подовження сеансу, млявість, уривчастість, потоншення струменя, можлива гостра затримка сечі;
  • втрата ваги;
  • анемія;
  • біль у кістках. Одними із характерних симптомів раку простати є метастази в кістковій тканині. Це викликає дистрофію нервів, здавлених пухлинними утвореннями.

Небезпека захворювання полягає в тому, що ці симптоми проявляються лише на стадії метастазування, коли лікування раку простати стає недостатньо ефективним. Саме тому для збереження здоров'я і життя важлива своєчасна діагностика раку простати.

Причини раку простати

  • Генетична схильність. Якщо у вашій родині були випадки захворювання, необхідно почати проходити діагностику раку передміхурової залози як можна раніше. Розвитку захворювання також сприяють інші хвороби, які передаються у спадок.
  • Дієта і режим харчування. Вчені встановили, що рак простати частіше виникає у чоловіків, які вживають в їжу багато червоного м'яса, жиру, м'ясопродуктів.
  • Ожиріння. 
  • Порушення балансу гормонального фону, в т. ч. вікові. З віком інтенсивність виділення гормонів у чоловічому організмі змінюється, тому виникають умови для утворення пухлини.

Діагностика раку простати

Діагностика раку простати у чоловіків виконується на підставі аналізу даних, отриманих при:

  • пальцевому обстеженні через задній прохід;
  • дослідженні зразків сечі на маркери;
  • вимірювання рівня ПСА;
  • рентгенологічному обстеженні;
  • ТРУЗІ простати;
  • урофлоуметріі;
  • біопсії простати (за показаннями);
  • МРТ.

Лікування раку простати

Методи лікування раку простати залежать від ступеня розвитку захворювання, його прогнозу, ризиків для пацієнта, якості життя. Якщо симптоми раку передміхурової залози були виявлені на ранній стадії, є велика ймовірність 100% вилікування.

  • Ультразвукова абляція. На пухлину впливають потужними УФ-хвилями. Метод найчастіше застосовується для лікування рецидивів.
  • Видалення простати. Радикальна простатектомія показана, якщо рак локалізований, а метастазів ще немає. Заліза видаляється повністю, включаючи насіннєві бульбашки.
  • Променева терапія. Простата опромінюється разом з сусідніми лімфовузлами. Вид терапії вибирається за показаннями. Після променевої терапії можуть виникнути ускладнення з боку інших органів, наприклад, діарея або нетримання сечі.
  • Гормональна терапія. Переважно застосовується, коли інші методики використовувати неможливо. Наприклад, при лікуванні дуже літніх пацієнтів.

У центрі «Ваш доктор» використовуються новітні методи діагностики раку простати, які довели свою високу ефективність, особливо на початкових стадіях захворювання. У нас можна швидко пройти повне діагностичне обстеження, отримати рекомендації щодо профілактики раку передміхурової залози, поставити будь-які питання фахівцям. Гарантуємо повну конфіденційність. Телефонуйте!

Записаться на приём

Наші переваги
«Ваш Доктор» Більше 20 років досвіду
Більше 25 років досвіду
«Ваш Доктор» Бездоганна репутація
Бездоганна репутація
«Ваш Доктор» Висока кваліфікація фахівців
Висока кваліфікація фахівців
«Ваш Доктор» Доступні ціни
Доступні ціни
Потрібна консультація?
Зателефонуйте або запишіться на прийом онлайн
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я