Простата

 

1-гирлі сечоводу

2-трикутник міхура

3-простата

4-насіннєвий горбок

5-простатична матінко

6-гирлі сім'явипорскувальної протоки

7-зовнішній м'яз-замикач сечівника

8-залоза Коупера

9-гирлі протоки залози Коупера

10-язичок міхура

11-гребінь уретри

12-гирла проток простати

13-центр промежини

14-прямокишково-міхурова перегородка

15-насіннєваий пляшечка

16-пряма кишка

Передміхурова залоза - непарний орган із залозистої і гладком'язової тканини, розташовується в нижньому відділі порожнини малого таза під сечовим міхуром, між ним, передньою стінкою прямої кишки і переднім відділом сечостатевої діафрагми. Заліза охоплює передміхурову частину сечівника, а також сім'явипорскувальні протоки. Передміхурова залоза має форму каштана; у ній розрізняють: верхівку передміхурової залози і підставу передміхурової залози. Передня поверхня залози звернена до лобкового симфізу, задня поверхня спрямована до ампули прямої кишки. Передміхурова залоза складається з двох частин - правої і лівої. Частки розділені по задній поверхні залози борозною і перешийком передміхурової залози. Перешийком передміхурової залози називається її ділянка, розташована між місцем входження в її основу шийки сечового міхура спереду і правого і лівого сім'явипорскувальних проток - ззаду; в літньому віці перешийок значно збільшується і в цих випадках отримує назву середньої частки.

Розміри передміхурової залози в поперечному напрямку - 4 см, в подовжньому - 3 см, товщина - 2 см.

Передміхурова залоза складається з залозистої і м'язової речовини. Залозиста речовина нерівномірно розташовується по всьому органу.

Передміхурова залоза оточена капсулою, від якої в неї йдуть сполучнотканинні еластичні волокна і гладкі м'язи, які утворюють строму залози. Строма розташовується між протоками, розділяючи залозисту речовину на дольки. М'язові волокна переходять в передміхурову залозу зі стінок сечового міхура. Верхівка залози, містить перехідні з сечостатевої діафрагми поперечносмугасті м'язові волокна, які складають частину - сфінктера сечовипускального каналу.

Устя залізистих проток, близько 30 одиниць, відкриваються на поверхні слизової оболонки передміхурової частини сечовипускального каналу навколо насіннєвого горбка і на ньому самому.

Спереду до основи залози прилягає нижня стінка сечового міхура. До задньої частини підстави примикають тіла насінних бульбашок. Задня поверхня залози примикає до перегородки, що відокремлює її від ампули прямої кишки і капсули, яка складає її задню стінку.

Наші переваги
«Ваш Доктор» Більше 20 років досвіду
Більше 25 років досвіду
«Ваш Доктор» Бездоганна репутація
Бездоганна репутація
«Ваш Доктор» Висока кваліфікація фахівців
Висока кваліфікація фахівців
«Ваш Доктор» Доступні ціни
Доступні ціни
Потрібна консультація?
Зателефонуйте або запишіться на прийом онлайн
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я