Викривлення статевого члена визначається самостійно під час ерекції. У спокійному стані порушення годі й помітити. Чоловіки помічають патологію в період статевого дозрівання, коли з'являються спонтанні і адекватні ерекції. У більш зрілому віці викривлення статевого члена помічають їх партнерки під час статевого акту.
Наявність девіації (викривлення) статевого члена при хорошій ерекції заважає проведенню статевого акту, створюючи спочатку механічні, а потім і психологічні перешкоди.
Вроджене викривлення статевого члена зустрічається досить рідко.
У більшості випадків викривлення статевого члена не потребує лікування. Чоловічий статевий член має певну схильність до викривлення при ерекції. Пеніс у нормі може бути зігнутий в сторону, вгору і вниз. Незважаючи на це, необхідно звернутися до лікаря, якщо ця зміна викликає проблеми під час сексу або заподіює біль.
Характер лікувальних заходів залежить від ступеня викривлення і суб'єктивних скарг пацієнта.
Показанням для операції служить значно виражена девіація, що робить статевий акт надзвичайно болючим або взагалі неможливим.
З метою лікування проводиться операція, яка полягає у вкороченні більш довгої сторони статевого члена. При цьому або січеться частина білкової оболонки кавернозного тіла, або на неї накладаються спеціальні гофруючі шви.